Dożynki Gminy Pcim

Wczoraj uczestniczyłem w Dożynkach Gminy Pcim jakie odbyły się w miejscowości Stróża. To piękne święto wpisuje się w naszą kulturę i tradycję polskiej wsi. Dożynkowy wieniec i bochen chleba symbolizują wspólnotę oraz solidarność międzyludzką, wyrażają wdzięczność wobec Boga, który błogosławi ludzkiemu wysiłkowi. Serdecznie dziękuję Panu Wójtowi Piotrowi Hajdukowi za zaproszenie.

Tegoroczny trud rolnika jest obciążony nie tylko pracą, ale także trudnymi warunkami pogodowymi. Ulewy i nawałnice sprawiły, że zasiane ziarno nie wszędzie udało się zebrać.

Drodzy Rolnicy, jedyną rzeczą, o którą codziennie się modlimy jest chleb powszedni. Dlatego trzeba uczynić wszystko, aby ten symboliczny chleb dzielony był sprawiedliwie, aby starczyło go dla każdej rodziny.

Dziękuję tym, którzy dbają o to, by owoce pracy rąk ludzkich były dzielone sprawiedliwie i nie zmarnowały się. Piękna polska tradycja nakazuje bowiem dzielić się chlebem, gdyż ten gest jest wyrazem przyjaźni i chęci przyjścia z pomocą drugiemu człowiekowi.

Gospodarzom oraz Rolnikom Pszczelarzom składam życzenia zdrowia i pomyślności.

Tegoroczne Dożynki Gminy Pcim przypadły w dniu Święta Matki Boskiej Zielnej – a gospodynie z KGW nie zapomniały również o pięknych bukietach na swoich stoiskach.

Szczęść Wam Boże!

#Dożynki #GminaPcim #Stróża

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.