POSEŁ WŁADYSŁAW KUROWSKI

2 lata kadencji

#JestemDlaWas

Podsumowanie 2 lat kadencji

Od 2015 roku, jako Prawo i Sprawiedliwość pod przewodnictwem Prezesa Jarosława Kaczyńskiego odmieniamy Polskę. Nie boimy się wyzwań i śmiałych decyzji. Wszystko po to, aby zmieniać na lepsze życie mieszkańców naszego kraju. Od 2019 roku reprezentuję Was, jako Poseł Rzeczypospolitej Polskiej. Czas rządów Prawa i Sprawiedliwości to dobry czas dla Polski i dobry dla Ziemi Myślenickiej.

#DobryCzasDlaZiemiMyślenickiej

Szanowni Państwo.

Minęły już dwa lata odkąd sprawuję funkcję posła RP. Wybrali mnie Państwo znaczną ilością głosów, bo aż 10 525. Był to dla mnie i nadal jest znaczący kredyt zaufania, powierzony abym mógł godnie, a przede wszystkim skutecznie reprezentować nasz region w polskim parlamencie. Przez ten czas mojej kadencji wiele spraw udało się zrealizować. Mowa tutaj o nowych inwestycjach drogowych, edukacyjnych i kulturalnych. Także sprawach naszego bezpieczeństwa, wsparcia samorządów oraz organizacji pozarządowych. Na wielu płaszczyznach prowadzę intensywne działania mające na celu realizację dalszych pomysłów i zamierzeń. Rząd Prawa i sprawiedliwości inwestuje w nasze bezpieczeństwo oraz zdrowie, przez rządowe i lokalne inwestycje, o które zabiegam w Warszawie. Nasz region rozwija się, a samorządowcy oraz przedsiębiorcy mogą liczyć na ciągłe wsparcie dla swoich działań. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, ale nie boje się, bo wiem, że razem, wspólnie współpracując jesteśmy w stanie zdziałać jeszcze więcej. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa wypowiedziane podczas spotkań z Państwem. Działajmy dalej razem, bo tylko współpraca procentuje. Jestem dla Was. Do zobaczenia!

#JestemDlaWas

#JestemSkuteczny

Wasz głos w Warszawie

W kampanii wyborczej obiecałem Wam dopilnowywać w Polskim Parlamencie spraw Ziemi Myślenickiej. Codzienną pracą wywiązuję się z tej obietnicy. Minęły dopiero 2 lata nowej kadencji Sejmu, a ja już mogłem przekazać Wam bardzo wiele dobrych informacji związanych z inwestycjami dla naszego regionu.

#JestemAktywny

Niespotykane wcześniej wsparcie dla samorządów

Przez ostatnie dwa lata Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to wsparcie dla

  • samorządów Ziemi Myślenickiej w kwocie 76 milionów,
  • Fundusz Dróg Samorządowych to kolejne 34 miliony dla naszych małych Ojczyzn.
  • Dodatkowo nasze gminy otrzymały 26 milionów dla gmin górskich.

Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych to kolejne rekordowe wsparcie w wysokości 101 milionów złotych na lokalne inwestycje oraz 36 milionów złotych na inwestycje wodno-kanalizacyjne.

Suma wsparcia dla samorządów Ziemi Myślenickiej przekroczyła kwotę 274 milionów złotych!

#JestemZaangażowany

Przełomowe decyzje ws. bezpieczeństwa na Zakopiance

Dzięki świetnej współpracy z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz
Premierem Mateuszem Morawieckim od 2019 roku rząd zagwarantował środki na realizację:

  • Węzła drogowego w Myślenicach (Tarnówka)
  • Węzła drogowego w Jaworniku (skrzyżowanie z drogą wojewódzką)
  • Tunelu w Krzyszkowicach
  • Kompleksowego rozwiązania bezpiecznych przejazdów dla Głogoczowa i Bęczarki
  • Budowy ronda przy węźle S7 w Pcimiu

Szacowna wartość planowanych inwestycji na Zakopiance to kwota przekraczająca 200 milionów złotych

Znakomita współpraca z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi

Intensywnie wspieram lokalne społeczności w pozyskaniu środków na modernizację i wyposażenie obiektów kulturalnych, a także wsparcie bieżącej działalności organizacji pozarządowych. Jestem otwarty na potrzeby ochotniczych straży pożarnych, orkiestr, kół gospodyń wiejskich.

Moje drzwi dla aktywnych środowisk pozostają zawsze otwarte.

organizacje samorzadowe

Edukacja jest dla mnie szczególnie ważna

Z racji wykształcenia i zawodowego doświadczenia dużo uwagi w swojej pracy poselskiej poświęcam sprawom edukacji i pamięci historycznej. To jak wychowamy kolejne pokolenia będzie wpływało na rozwój naszego kraju.

Dlatego musimy tu i teraz zadbać o dobre warunki dla oświaty, stąd ciągłe starania o pozyskiwanie środków na budowę nowych przedszkoli, modernizację szkół i budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

edukacja

Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe

Z racji kataklizmów, które nawiedziły w ostatnich dwóch latach naszą Ziemię Myślenicką w sierpniu 2021 zainicjowałem powstanie parlamentarnego zespołu ds. Ochrony Obszarów Dorzecza Górnej Wisły. W zespole tym pełnię funkcję Przewodniczącego.

Robię wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo przeciwpowodziowe naszych mieszkańców.

przeciwpowodziowe

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.