Poseł Władysław Kurowski

O mnie

Jestem rodowitym mieszkańcem Jawornika i od 2010 roku także sołtysem mojej rodzinnej miejscowości. W Jaworniku prowadzę gospodarstwo ogrodnicze. Jestem od 34 lat szczęśliwym mężem i ojcem trójki dorosłych dzieci.

Od lat angażuję się w lokalne sprawy. W swoim życiu pełniłem wiele publicznych funkcji, od przewodniczącego Solidarności oświatowej w powiecie, radnego miejskiego w Myślenicach, przez burmistrza Myślenic, po wicestarostę myślenickiego. Z zawodu jestem nauczycielem. Pracowałem w zawodzie przez kilkanaście lat w szkołach: SP nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Myślenicach oraz w SP i Gimnazjum w Krzyszkowicach.

Przez ostatnie 10 lat zarządzałem zakładem obsługi szkół w Pcimiu, gdzie zajmowałem się całym spektrum spraw związanych z prawidłowym funkcjonowaniem szkół i przedszkoli. W wyborach samorządowych w 2014 oraz 2018 roku zostałem wybrany do rady powiatu. W 2019 roku pełniłem funkcję sekretarza Gminy Pcim. W wyborach parlamentarnych w 2019 z listy PiS uzyskałem mandat posła na Sejm IX kadencji z okręgu podkrakowskiego, otrzymując 10 525 głosów. Od tego czasu staram się należycie wypełniać swoje obowiązki wobec mieszkańców mojego okręgu oraz dumnie reprezentować Ziemie Myślenicką w polskim parlamencie.

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.