Odsłonięcie pierwszej w Polsce Studni Strażaka

Studnia Strażaka w Tokarni.

Wczoraj będąc w Gmina Tokarnia podszedłem do niedawno odsłoniętej pierwszej w Polsce Studni Strażaka symbolu wody i szczęścia.

Studnia Strażaka powstała z inicjatywy prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarni Wojciecha Pęcka. Miejsce ma na celu promocję historii pożarnictwa, tradycji i kultury strażackich, oraz ochrony środowiska. Jest również miejscem upamiętnienia bezinteresownej pracy i zaangażowania ochotników ratujących na co dzień mienie i życie. Rzeźbę strażaka wykonał dh Bartłomiej Dyrcz, Dyrektor Kliszczackiego Centrum Kultury.

“Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, tak brzmi motto przyświecające służbie strażaków, którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia ratują innych i ich dobytek. Są zawsze tam, gdzie ktoś jest w potrzebie.

Drodzy Druhowie i Druhny przy tej okazji życzę wszystkim ochotnikom pełniącym tę społeczną służbę szczęścia podczas akcji ratowniczych, bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech św. Florian ma Was w swojej opiece, wspomaga we wszystkich działaniach, a nade wszystko czuwa nad Waszym bezpieczeństwem.

Mam nadzieję, że Strażacka Studnia z Tokarni, tak jak szczęśliwa 7 przyniesie mi szczęście podczas nadchodzących wyborów do Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i w dalszym ciągu będę mógł pracować dla Regionu, dla strażaków w okręgu 12 (powiaty: myślenicki, suski, wadowicki, chrzanowski i oświęcimski) i wspierać Was w Waszych działaniach i realizacji ambitnych planów.

#PosełKurowski #PosełdlaOSP #BezpiecznaPrzyszłośćPolaków #StudniaStrażaka #Tokarnia

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.