Kult Błogosławionej Anieli Salawy z Sieprawia

Wczoraj uczestniczyłem w uroczystej Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację bł. Anieli Salawy, która 32 lata temu została ogłoszona Błogosławioną.

Msza św. odbyła się przy niewielkim źródełku, które jest miejscem z którego czerpała ona wodę do swojego domu. Obecnie to miejsce poświęcone jest kultowi bł. Anieli Salawy, urodzonej właśnie w Sieprawiu.

Aniela była najmłodsza spośród dziesięciorga rodzeństwa! Jej rodzice – Bartłomiej i Ewa Salawowie posiadali swoje gospodarstwo, a ich zarobki pochodziły głównie z kowalstwa. To jednak nie wystarczało, by utrzymać tak liczną rodzinę, dlatego żyli bardzo skromnie, często na granicy skrajnego ubóstwa.

Aniela Salawa została beatyfikowana 13 sierpnia 1991 r. przez św. Jana Pawła II na krakowskim Rynku. Podstawą do beatyfikacji był cud uzdrowienia 8-letniego chłopca Grzegorza Serafina. W 1990 r. doznał ciężkiej kontuzji głowy ze wstrząsem mózgu. Został przewieziony do szpitala w stanie głębokiej śpiączki i z otwartym urazem głowy. Rodzice i bliscy rozpoczęli nowennę za przyczyną Sługi Bożej Anieli Salawy. Po sześciu dniach nowenny stan pacjenta zaczął się poprawiać. 23 kwietnia 1990 r. opuścił szpital. Uzdrowienie uznano za nadzwyczajne, doskonałe i trwałe dzięki orędownictwu Sługi Bożej Anieli Salawy.

Po uroczystej Mszy św. odbyła się procesja z relikwiami Błogosławionej Anieli do Starego Kościoła w Sieprawiu.

„Życie nasze jest tak krótkie na ziemi, że mamy tak żyć, aby się tylko Bogu podobać bez względów ludzkich.” /Bł. Aniela Salawa/

#Błogosławieni #AnielaSalawa #Siepraw #Sanktuarium #PosełKurowski

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.