Koncert w Wadowicach “Nie zastąpi Ciebie Nikt”

W niedzielę 2 kwietnia 2023 r. minęła osiemnasta rocznica śmierci Jana Pawła II. Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Miał 84 lata. Był papieżem przez ponad ćwierć wieku.

W marcu Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Nikt chyba w Polsce nie spodziewał się takiego ataku na Świętego Jana Pawła II, który jest dla Polaków największym autorytetem. Człowiekiem do którego z szacunkiem odnosili się na całym świecie zarówno wierzący jak i niewierzący. Dlatego my Polacy nie możemy milczeć kiedy lewackie środowiska posuwają się do takich czynów. Musimy być czujni bo przecież już Kardynał Stefan Wyszyński mówił, że „Jeżeli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą tego Narodu”. Stąd też inicjatywa w sejmie aby podjąć taką ustawę. Dla mnie Jan Paweł II jest świętym, z którym osobiście się spotykałem jako młody chłopak zaangażowany w ruch oazowy. Dla mnie i pewno wielu osób z mojego pokolenia to jest wyjątkowe, że spotykaliśmy się ze świętym, który dzisiaj jest naszym orędownikiem w niebie.

Poseł Władysław Kurowski

Z pontyfikatu Jana Pawła II pamiętam wszystkie pielgrzymki do Polski, ale najbardziej zapadło mi w pamięci; pierwsze spotkanie z młodzieżą na Skałce w Krakowie i następnego dnia spotkanie na Błoniach krakowskich a później w 1991 r. spotkanie w Częstochowie z młodzieżą całego świata. Te spotkania z Ojcem świętym były dla nas wielkim powiewem wolności i radości ze wspólnotowego ich przeżywania. Pamiętajmy o naszym Wielkim Rodaku, który nas przebudził wołając w Warszawie; „ Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej Ziem”.  Dziś też nie zasypiajmy.

Z okazji 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w Wadowicach – miejscu gdzie urodził się Papież Polak, odbył się koncert ku Jego pamięci z udziałem wielu gwiazd w tym Edyty Górniak, Mateusza Ziółko, Alicji Węgorzewskiej, Halina Mlynkovej, Małej Armii Janosika.

#MuremZaJanemPawłemII #PosełKurowski

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.