Trwają Zebrania Walne Strażaków

Bardzo aktywny weekend na Zebraniach Walnych OSP

Zaproszenia na 3 zebrania strażackie o jednej godzinie. Niestety mogłem być tylko na jedynym z nich. Udało mi się dotrzeć do OSP Myślenice Śródmieście KSRG. Przed tą jednostką Jubileusz 150-lecia na który zaplanowano m.im. zakup nowego lekkiego samochodu do ratownictwa technicznego. Jestm przekonany, że plan zostanie zrealizowany. Dziękuję również za zaproszenia od OSP Rudnik – gmina Dobczyce i OSP Wierzbanowa. Myślę, że uda mi się Was odwiedzić przy innej okazji. Cieszę się, że druhów z OSP Wierzbanowa odwiedził Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski.

Kolejne spotkanie strażackie w tym dniu to już OSP Poznachowice Górne w Gmina Raciechowice. Bardzo miło było mi po raz pierwszy odwiedzić tę jednostkę i choć na chwilę spotkać się ze społecznością Poznachowic Górnych i strażakami.

Następnie udałem się do OSP Lipnik w Gmina Wiśniowa, gdzie zakończyłem cykl spotkań strażackich w tym dniu jeszcze raz gratulując druhom zakupu nowego lekkiego wozu którego powitanie było w grudniu 2022 r.

Dziękuję za każde zaproszenie, spotkanie, rozmowę i za współpracę. Każda z odwiedzonych jednostek OSP, jest inna jednak w każdej straży jest ten sam zapał do gotowości bojowej i bezinteresownej pomocy innym.

Dziękuję obecnym i byłym druhnom i druhom wszystkich straży za to, że każda straż jest aktywna nie tylko jako jednostka ratowniczo-gaśnicza, ale również jest aktywna na wielu płaszczyznach życia społeczno-kulturalnego. Dziękuję za Waszą piękną służbę za trud i ciężką pracę. Dziękuję za oddanie, z jakim pomagacie ludziom w obliczu tragedii, za odwagę, z jaką jedziecie na wezwanie i poczucie bezpieczeństwa, które przynosicie.

Trzeba przyznać, że obecny Rząd Zjednoczonej Prawicy zrobił wiele dobrego dla druhów strażaków dla poprawy sytuacji Ochotniczych Straży Pożarnych, wzmocnienia ich roli oraz uhonorowania wieloletniej i ofiarnej służby strażaków ochotników poprzez m.in. wprowadzenie świadczenia ratowniczego dla strażaków ratowników OSP, którzy przez co najmniej 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet) brali czynny udział w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych.

Ponadto w tym roku w całej Polsce po raz pierwszy zostały skierowane środki do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych -aby zaktywizować młodzież działającą w OSP. Na ten cel Premier Mateusz Morawiecki przeznaczył z rezerwy budżetu państwa aż 25 mln zł.

Wsparcie Rządu to ogromne pieniądze na zakup wozów strażackich. Dzięki dobrej współpracy z Państwowa Straż Pożarna Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie oraz przy współpracy z Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie udało się sprowadzić do powiatu myślenickiego aż 10 nowych wozów strażackich. Gratuluję przy okazji wszystkim strażom, samorządom- włodarzom oraz radnym– którzy wykazują się wielką dbałością o bezpieczeństwo publiczne dokładając swoje budżetowe środki na doposażenie jednostek OSP.

Niech strażacka służba i podejmowane działania będą zawsze dla Was źródłem osobistej dumy i społecznego uznania. Niech św. Florian zawsze ma Was w swojej opiece.

#DobryRządNaTrudneCzasy #PosełKurowsk i#PosełDlaOSP

#PrawoiSprawiedliwość #Strażacy #Strażaczki #OSP

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.