Rozdanie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Powiatu Suskiego

Podczas uroczystości Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu suskiego wręczono 35 promes na kwotę 158 461,00 zł w ramach dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrzny i Administracji.

Decyzją Rady Ministrów w dniu 5 września br. Rada Ministrów podjęła Uchwałę Nr 179/2022 w sprawie przyznania Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych w wysokości 25 mln zł z przeznaczeniem na dotacje celowe dla ochotniczych straży pożarnych.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP otrzymały dotacje na zakup potrzebnego sprzętu. W Polsce jest ponad 6200 Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Strażackich, w których działa ponad 76 tys. dzieci i młodzieży. Dzięki dotacji już w tym roku MDP będą mogły przeznaczyć duże środki na zakup sprzętu, wyposażenie czy ubiór. Obecnie trwa procedura oceny w zakresie rzeczowym i finansowym prawidłowości przygotowania umów przez jednostki ochotniczych straży pożarnych.

źródło: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

W uroczystym wręczeniu promes dla MDP wzięli udział Parlamentarzyści wraz z Posłem Władysławem Kurowski i Filipem Kaczyński, Senator RP – Andrzej Pająk, bryg. Paweł Żaba – zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, Józef Bałos – starosta suski, wójtowie/burmistrzowie gmin i miast powiatu suskiego,druhny i druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnych i sympatycy ochrony przeciwpożarowej.

#PSP #OSP #MDP #PosełKurowski #PosełDlaOSP

Urząd Miasta Sucha Beskidzka, Urząd Miasta Jordanowa, Urząd Miasta i Gminy Maków Podhalański Gmina Budzów (Gmina Budzów i okolice) Gmina Bystra-Sidzina Gmina Jordanów Gmina Stryszawa Urząd Gminy Zawoja Gmina Zembrzyce Powiat Suski Państwowa Straż Pożarna Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.