60 lat Zespołu Szkół-Małopolskiej Szkoły Gościnnosci

Z dużą radością przyjąłem zaproszenie na obchody jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach. To już kilkadziesiąt lat kiedy szkoła kształci profesjonalną kadrę gotową do wejścia na rynek pracy.

Historia Placówki sięga lat 60-tych, kiedy w 1962 r. otwarto Państwowe 5-letnie Liceum Medyczne i wydział Pielęgniarstwa, które wkrótce potem zostało przemianowane na Zespół Szkół Medycznych, a w 1979 roku obyła się ceremonia nadania jednostce imienia wybitnego lekarza – Tytusa Chałubińskiego. Kiedy z dniem 1 stycznia 1999 Zespół Szkół Medycznych w Myślenicach został przejęty przez Województwo Małopolskie szkoła ciągle się rozwija i unowocześnienia wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy i zainteresowań uczniów.

Dziękuję gronu pedagogicznemu za pracę i wysiłek, który wkładacie w wychowanie młodego pokolenia oraz za praktyczną wiedze, którą im przekazujecie. Uczniom natomiast życzę sukcesów edukacyjnych i zdobywania nowych doświadczeń oraz sukcesów na rynku pracy w branży turystyczno – gastronomiczno – hotelarskiej. Jestem przekonany, że to dzięki Wam Małopolska i Myślenice będą Regionem jeszcze bardziej znanym w całej Polsce.

Życzę całej społeczności szkolnej dalszych sukcesów i siły w podejmowaniu nowych wyzwań. Niech postać Waszego Patrona Doktora Tytusa Chałbińskiego, człowieka o szerokich zainteresowaniach, osobowości niezmiernie dynamicznej i otwartej na otaczający go świat, będzie dla wszystkich inspiracją do odkrywania nowych możliwości.

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.