Program Laboratoria Przyszłości

Od jesieni 2021 roku, Ministerstwo Edukacji i Nauki realizuje program “Laboratoria Przyszłości”. To największa w historii inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację – około miliarda złotych trafiło już do kilkunastu tysięcy szkół podstawowych w całym kraju. Samorządy otrzymywały na każdą szkołę od 30 000 zł do nawet kilkuset tysięcy (w zależności od liczby uczniów). W ramach Laboratoriów Przyszłości, każda szkoła podstawowa w Polsce zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt taki jak drukarki 3D, roboty edukacyjne czy gogle wirtualnej rzeczywistości.

W ramach programu polski rząd przeznaczy 1 miliard zł na budowanie kompetencji przyszłości: kreatywności i pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży. Pomoże uczniom odkrywać ich talenty i zapewnić nowoczesne środowisko do nauki na miarę edukacji najnowszej generacji.

Miło mi poinformować, że w Powiecie Myślenickim dofinansowanie otrzymało 56 placówek oświatowych. W całym województwie małopolskim rząd wsparł 1281 szkół łączną kwotą ponad 91 milinów złotych! Jestem przekonany, że ten program pomoże naszym uczniom w nauce kreatywności oraz przyczyni się do rozwoju systemu edukacji – powiedział poseł Władysław Kurowski

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.