Zaproszenie na spotkanie z panią Małgorzatą Wassermann.

Serdecznie zapraszamy wraz z Klubem Gazety Polskiej w Myślenicach i Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice #JarosławSzlachetka na spotkanie w dniu 21 września 2023r. (czwartek) pt. “Polska wczoraj, dziś i jutro.” z posłanką na Sejm VIII i IX kadencji Małgorzatą Wassermann.

Spotkanie odbędzie się w Domu Katolickim przy ul. 3-ego Maja 1A w Myślenicach o godzinie 19.00.

WSTĘP WOLNY.

Małgorzata Wassermann:

Urodzona 16 marca 1978 w Krakowie. Polska adwokat i polityk, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji.

Ukończyła studia prawnicze na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, po których odbyła aplikację adwokacką. Po uzyskaniu uprawnień zawodowych rozpoczęła praktykę w zawodzie adwokata w ramach prywatnej kancelarii adwokackiej w Krakowie. Współpracowała z klubem parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. wystartowała do Sejmu jako bezpartyjna kandydatka z pierwszego miejsca na liście tego ugrupowania w okręgu krakowskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji.

16 listopada 2015 została zastępcą przewodniczącego komisji sprawiedliwości i praw człowieka, a 22 lipca 2016 przewodniczącą komisji śledczej ds. Amber Gold.

W kwietniu 2018 Jarosław Kaczyński ogłosił Małgorzatę Wassermann oficjalną kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Krakowa w zaplanowanych na ten sam rok wyborach samorządowych, podczas których uzyskała 38,06% głosów w drugiej turze, przegrywając z Jackiem Majchrowskim.

W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w tym samym okręgu. Uzyskała mandat poselski na Sejm IX kadencji, otrzymując 140 692 głosy (ponownie najlepszy wynik w okręgu).

W obecnych wyborach również startuje jako nr. 1 na liście w okręgu krakowskim.

#PosełKurowski #MałgorzataWassermann #BezpiecznaPrzyszłośćPolaków.

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.