XIII Biesiada Orkiestr Dętych i Zespołów Regionalnych w Tenczynie

30 lipca br. odbyła się XIII Biesiada Orkiestr Dętych i Zespołów Regionalnych, która po raz kolejny wpisała się w Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”.

Podczas biesiady wystąpiły Orkiestra Dęta „Orzeł” z Trzebuni, Orkiestra Dęta OSP Skomielna Biała, Orkiestra Dęta OSP Mszana Dolna oraz gospodarz, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Tenczyn, Zespół Regionalny Mali Toporzanie z Tenczyna. Jest w Orkiestrach Dętych jakaś siła, że słucha się ich z przyjemnością tak jak zespołów regionalnych. Gratuluję wszystkim świetnych występów.

Dodatkową atrakcją Biesiady była orkiestrowa rywalizacja, w ucinaniu drewna. Na koniec swojego występu przedstawiciele każdej z orkiestr mieli za zadanie uciąć 35-centymetrowy fragment pnia używając ręcznej piły przy akompaniamencie marsza w wykonaniu swojej orkiestry.

W tym wyjątkowym wydarzeniu w Gminie Lubień wzięli udział również zaproszeni goście partnerskich miejscowości z Penkun (Niemcy) oraz Catenay (Francja), a także z Gminy Widuchowa (woj. zachodniopomorskie). W wydarzeniu wziął udział gospodarz Gminy Kazimierz Szczepaniec jak również Poseł Władysław Kurowski.

#PosełKurowski #Tenczyn #GminaLubień #BeskidzkieRytmyIsmaki

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.