Święto Policji w Myślenicach.

24 lipca obchodziliśmy Święto Policji. To data wyjątkowa dla całej formacji, ponieważ 104 lata temu właśnie tego dnia została powołana do życia Policja Państwowa. Po zrzuceniu jarzma komunizmu współczesna Policja zaczęła nawiązywać do przedwojennych tradycji, a dzień 24 lipca stał się świętem dzisiejszych stróżów prawa.

Dokładnie tydzień, później na myślenickim Rynku, odbył się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy powstania Policji Państwowej. Podczas uroczystości w której wzięli udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Tomasz Drożdżak, insp. Maciej Kubiak – Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach, Senator Andrzej Pająk, Mateusz Małodziński – Wicewojewoda Małopolski oraz inni przedstawiciele samorządów i służb mundurowych.

Jednym z podstawowych zadań państwa jest zapewnienie ładu i porządku społecznego oraz bezpieczeństwa poszczególnych obywateli. W Polsce Policja Państwowa jako jedna z formacji dba o te właśnie zadania i bezpieczeństwo wszystkich obywateli.

Z okazji Święta Policji życzę wszystkim policjantom dużo sukcesów w służbie oraz pełnego bezpieczeństwa podczas wykonywania swoich obowiązków. Niech Wasza praca przynosi satysfakcję i poczucie spełnienia, a wiedza i umiejętności będą niezastąpione dla społeczeństwa. Dziękujemy za Waszą odwagę, poświęcenie i oddanie w zapewnianiu naszego bezpieczeństwa. Niech to święto będzie okazją do refleksji, uznania i szacunku dla Waszej trudnej, a jednocześnie niezwykle ważnej roli.

Gratuluję wszystkim tym, którzy podczas dzisiejszych uroczystych obchodów święta Policji w Myślenicach otrzymali awanse zawodowe oraz odznaczenia.

Nie sposób pominąć pracowników cywilnych Policji. Zapewniam Was że doceniamy Wasz wkład w sprawne funkcjonowanie Policji. Dziękuję Wam za wspieranie ludzi w policyjnych mundurach. Święto Policji, to również Wasze święto. Pragnę podziękować również rodzinom policyjnym, którym służba członków rodziny nie szczędzi stresów i niepokojów.

Z okazji Święta Policji na myślenickim Rynku zorganizowano również piknik, podczas którego swoje stoiska wystawili m.in. Grupa Podhalańska GOPR, Straż Miejska z Myślenic, SPAP Kraków, Straż Graniczna, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie oraz Lasy Państwowe.

Zdjęcia: Jan Lorek Małopolski Urząd Wojewódzki

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.