VII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych jest niezwykle cenną inicjatywą Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło Myślenickie i Środowiskowego Domu Samopomocy Magiczny Dom we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu, którym należą się najwyższe słowa uznania.

Dziś w Myślenicach odbyła się już VII edycja tego przeglądu, która z roku na rok pokazuje jak wielkie artystyczne talenty posiadają w sobie osoby z niepełnosprawnościami.

Idea przeglądu wpisuje się pięknie w działalność rehabilitacyjną Środowiskowych Domów Samopomocy i również Warsztatów Terapii Zajęciowych jak i Szkół specjalnych i integracyjnych, na rzecz osób niepełnosprawnych.

W tym miejscu pragnę wyrazić wdzięczność i słowa uznania dla pracowników powyższych placówek za Państwa nieustające starania i dbanie o wszechstronny rozwój wszystkich swoich podopiecznych. Jednym z przejawów tego zaangażowania jest dzisiejszy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który pozwala uczestnikom z powiatu myślenickiego, ale i innych miejscowości województwa małopolskiego wyrazić siebie, swoją wrażliwość i ekspresję twórczą, uwierzyć we własne siły, podwyższyć samoocenę, wzbudzić motywację do walki ze słabościami i wzmocnić pracę nad sobą. Jestem pewny, że to spotkanie pomoże też zrealizować ich marzenia.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników dzisiejszego Przeglądu, który odgrywa też ważną rolę integracyjną w środowisku lokalnymi. Życzę, by podczas takich spotkań i wspólnie spędzonego czasu uczestnicy nawiązywali nowe i cenne znajomości. Dla mnie Drodzy Artyści wszyscy zajęliście dzisiaj I miejsce. Wasze przedstawienia przyniosły widzom radość, uśmiech, wzruszenie i nostalgię.

Gratulacje dla Was. Jesteście Najlepsi!!🫶🥇🎤🎹🪗💃🕺👨‍🦽

Składam gratulacje organizacji tego wydarzenia na ręce Pani Anny Kapusty – Kierownikowi ŚDŚ Magiczny Dom w Myślenicach, dla Pana Marcina Jamróz -Przewodniczącego oraz Zarządu PSONI koło w Myślenicach jak i innych osób i instytucji zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Cieszę się, że to wydarzenie było również objęte tak szerokim Patronatem medialnym w naszym regionie.

#PSONIMyślenice #ŚDŚMagicznyDom #GminaMyślenice #VIIPrzeglądTwórczościOsóbNiepełnosprawnych #MyśleniceITV #GazetaMyślenicka #DPI24 #MiastoInfo #SEDNO #PosełKurowski #MagicznyDom #ŚDŚ

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.