Robocza wizyta w Gminie Lubień oraz uroczyste otwarcie placu rekreacyjnego teren przy Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej

Niezagospodarowany do tej pory teren przy Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej został urządzony przy wsparciu finansowym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie kompleksu rekreacyjno sportowego z którego mogą korzystać dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej, ale również wszyscy mieszkańcy. Kwota dofinansowania wyniosła 1 100 000,00 zł a całkowita kwota zadania to 1 473 230,61 zł.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Cieszę się, że takie środki trafiają również do gmin powiatu myślenickiego, przez co mogą być realizowane inwestycje o których można było wcześniej tylko marzyć. Takie marzenie spełniło się właśnie wśród mieszkańców Skomielnej Białej z Gminy Lubień.

Gratuluję Panu Wójtowi Kazimierzowi Szczepaniec realizacji tak pięknej i potrzebnej inwestycji oraz gratuluję wszystkim Radnym godnej podziwu współpracy po to, aby Gmina Lubień mogła się rozwijać.

Cieszę się, że w uroczystym otwarciu kompleksu brał udział mój Asystent Społeczny a zarazem Radny Gminy Lubień Wiesław Słowiak z którym to wielokrotnie rozmawiałem o planowanej Inwestycji.

Dziś Polski Rząd, Rząd Zjednoczonej Prawicy, mimo trudności, wspiera samorządy lokalne w realizacji ważnych inwestycji dla lokalnych społeczności.

Życzę Państwu, aby na tym kompleksie działo się samo dobro, aby to miejsce było bezpieczne i pełne aktywności ruchowej. Niech będzie to miejsce krzewienia kultury fizycznej i rekreacji bo ” w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Zdjęcia: Gmina Lubień.

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.