Konferencja w sprawie II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład

Dziś odbyła się konferencja online zorganizowana przez posła Władysława Kurowskiego dotyczącą zagadnień związanych z ubieganiem się o środki w ramach II edycji Rządowego Funduszu “Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych”. W spotkaniu online wzięli udział przedstawiciele wszystkich samorządów z terenu Powiatu Myślenickiego oraz Grzegorz Kwiatkowski Dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Podczas spotkania omówione zostały założenia oraz program kolejnej edycji funduszu. Samorządowcy mogli zapoznać się z istotnymi kwestiami ubiegania się środki w kolejnym już naborze tego programu. Burmistrzowie oraz Wójtowie poszczególnych gmin zadawali również pytania dotyczące przygotowywanych wniosków.

To już drugie spotkanie, które odbyliśmy wspólnie z Panem Dyrektorem Grzegorzem Kwiatkowskim w tematyce II edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Ważne jest aby samorządowcy z naszego regionu mogli odpowiednio zapoznać się z kryteriami oraz technicznymi aspektami tej edycji programu. Przygotowane przeze mnie spotkanie miało na celu rozwiać niektóre wątpliwości oraz odpowiedzieć na pytania stawiane przez włodarzy gmin. Przygotowujemy się wspólnie na drugą odsłonę tego funduszu a samorządy mogą liczyć na moją pomoc w tej kwestii.

W I edycji Rządowego Funduszu Polski Ład do samorządów Ziemi Myślenickiej trafiła zawrotna kwota łączna w wysokości ponad 101 milionów złotych.

Władysław Kurowski - Poseł na Sejm RP © 2024. All Rights Reserved.